Już wkrótce głogowskie święto literatury

Już we wtorek (5 czerwca) rozpoczną się XXIV Głogowskie Konfrontacje Literackie. Miłośnicy literatury mogą już zacierać ręce z radości, bo do miasta przyjedzie 40. pisarzy z całej Polski.

XXIV Głogowskie Konfrontacje Literackie na stałe wpisały się w kalendarz imprez. W tym roku na miłośników literatury czeka wiele ciekawych spotkań i wydarzeń. Do Głogowa przyjedzie 40. pisarzy z całej Polski. Nie zabraknie również tych znanych i lubianych autorów. Przyjadą, m.in. Sylwia Chutnik, Karol Maliszewski, Tadeusz Dąbrowski i laureaci wielu prestiżowych nagród.

We wtorek odbędzie się spotkanie z lokalnym pisarzem, Henrykiem Adamczykiem, który w naszym mieście zasłynął jako biznesmen i działacz społeczny. Autor będzie promował swój najnowszy tomik poezji "Dąb". Natomiast w środę (6 czerwca) o godz. 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Jedności Robotniczej swój najnowszy zbiór wierszy pt. ?Kiedyś spróbujemy wskoczyć tam razem? będzie promował Krzysztof Jeleń. Poeta wydał już osiem publikacji. Jest też pedagogiem członkiem Związku Literatów Polskich i prezesem Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

dodany 2018-06-04 09:34 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją