Nie żyje małżeństwo znanych głogowskich artystów

W miniony wtorek (25 września) w wypadku samochodowym zginęli Elżbieta i Jacek Romańscy. Małżeństwo znane jest w Głogowie z szerokiej działalności artystycznej.

Elżbieta Romańska przez wiele lat należała do Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego. Kobieta kochała sztukę, którą sama również tworzyła. Z kolei Jacek Romański był wieloletnim członkiem Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Małżonkowie prowadzili także warsztaty z ceramiki w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

Pogrzeb małżeństwa odbędzie się w poniedziałek (1 października) o godz. 13 w Kościele pw. Św. Wawrzyńca przy ul. Żernickiej 245 we Wrocławiu. Natomiast obrzędy pogrzebowe zostaną odprawione na cmentarzu komunalnym przy ul. Jerzmanowskiej we Wrocławiu.

dodany 2018-10-01 09:07 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją